Dawka Motywacji

cytaty dla osób, które chcą osiągnąć w życiu coś więcej

George Bernard Shaw - cytaty

irlandzki dramaturg i prozaik

Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć?

Wolność oznacza odpowiedzialność. A to jest właśnie to, czego większość ludzi się obawia.

Życie to dla mnie nie żadna krótkotrwała świeczka. To coś w rodzaju wspaniałej pochodni, która na chwilę dostała się w moje ręce, i chcę, by zapłonęła możliwie najjaśniej, zanim przekażę ją przyszłym pokoleniom.

Rozsądny człowiek przystosowuje się do świata; nierozsądny uparcie stara się dostosować świat do siebie. Zatem cały postęp opiera się na ludziach nierozsądnych.

Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować.

Życie spędzone na popełnianiu błędów jest nie tylko zacniejsze, ale także bardziej użyteczne niż życie spędzone na nie robieniu niczego.

Kiedy byłem młody zaobserwowałem, że dziewięć na dziesięć rzeczy, które robiłem okazywało się porażką, więc pracowałem dziesięć razy tyle.

Nie mamy prawa cieszyć się szczęściem, jeśli nie tworzymy go dokoła nas, podobnie jak nie możemy używać bogactw, których nie wypracowaliśmy.

Wielu ludzi jest nieszczęśliwych jedynie dlatego, że mają czas, aby zastanowić się nad tym, czy są szczęśliwi, czy też nie

Cytaty znanych ludzi