Jak uczynić świat lepszym?

Pocztówka

Mimo stosowania diety informacyjnej, trudno jest mi nie zetknąć się z doniesieniami na temat konfliktów, wojen, sankcji i embarg. W takich momentach zastanawiam się raczej nad tym, co zrobić aby uczynić świat lepszym.

Dziś chciałbym podzielić się z Tobą jednym z pomysłów, który może okazać się ponadto ciekawą dawką pozytywnej energii.

Niedawno natknąłem się na ciekawy serwis Postcrossing.com. Jego idea jest prosta i polega na wysyłaniu pocztówkowych pozdrowień pomiędzy użytkownikami z całego świata (zwykłą, tradycyjną pocztą).

Po rejestracji i podaniu adresu, możesz poprosić o wylosowanie użytkownika, do którego należy wysłać pocztówkę. Specjalny kod na pocztówce pozwala następnie odbiorcy ją zarejestrować, a dzięki temu Twój adres zaczyna być losowany wśród innych osób (różnych od tych, do których wysyłasz).

Efekt jest taki, że w losowych momentach otrzymujesz pocztą pocztówki z całego świata. Ja jak na razie wysłałem kartki do m.in. USA, Rosji, Chin, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, a otrzymałem pocztówki z Holandii, Szkocji, USA, Hiszpanii (w kształcie zakładki do książki), Niemiec i dwie z Rosji.

Oczywiście troszkę to kosztuje (znaczek międzynarodowy to jakieś 5zł, sam serwis nie pobiera żadnych opłat), ale jeżeli lubisz tego typu miłe niespodzianki (a może masz dzieci, które lubią) to z pewnością warto spróbować.

Polecam to również jako świetny sposób na przekonanie się, że w krajach, których być może ktoś chce żebyśmy nie lubili lub byli wobec nich uprzedzeni, mieszkają bardzo pozytywni ludzie.

Zapraszam do rejestracji: http://www.postcrossing.com.

Aktualizacja: serwis jest w języku angielskim, więc nie dla każdego może być wszystko jasne, dlatego dodaję krótką instrukcję obsługi.

Rejestracja:

 • znajduje się na stronie „Sign Up”
 • podajemy swoje dane, oczywiście bardzo ważny jest adres (jest on widoczny tylko dla osób, którym zostanie wylosowany, nie dla każdego zarejestrowanego)

Wysyłanie pocztówek:

 • klikamy „Send a postcard”,
 • zaznaczamy kwadracik, że znamy zasady i klikamy „Request address”
 • na stronie pojawią się dane osoby, do której trzeba wysłać kartkę, zostaną one również przesłane na maila
 • wypełniamy kartkę pamiętając o wpisaniu na niej numeru ID, aby odbiorca mógł ją zarejestrować

Odbieranie pocztówek:

 • klikamy „Register a postcard”
 • wpisujemy ID otrzymanej pocztówki oraz podziękowanie dla nadawcy
 • klikamy „Register postcard”

Radosnego postkrosowania! 😀

Podziel się tym wpisem:

  Komentarze

  komentarzy

  Jedno przemyślenie nt. „Jak uczynić świat lepszym?”

  1. Swietna sprawa. Ja sie wlasnie zarejestrowalam. Pozdrawiam i zycze wielu pozytywnych pocztowek :)))

  Możliwość komentowania jest wyłączona.