Dziękuję i zdradzam wyniki ankiety

Motywujący smsNa wstępie chciałbym bardzo podziękować za tak dużą liczbę odpowiedzi w rozesłanej przeze mnie ankiecie na temat dodania do strony opcji otrzymywania motywujących cytatów poprzez sms. Wypowiedziało się blisko 500 osób!

Zanim przedstawię wyniki ankiety i swoją decyzję, krótkie wyjaśnienie.

Wszelkie dodatkowe pomysły i opcje nie mają wpływu na główną funkcjonalność strony, jaką jest wysyłanie codziennych motywujących cytatów na maila. To zawsze będzie tak działało i zawsze będzie bezpłatne.

Pomysły te biorą się tylko i wyłącznie z chęci jeszcze lepszego wykorzystania bazy cytatów do tego, aby dostarczały Wam codzienną inspirację.

Z jakim przyjęciem spotkał się więc pomysł codziennego wysyłania motywujących cytatów poprzez sms?

36% ankietowanych odpowiedziało: TAK.

Jest to wynik o wiele lepszy, niż się spodziewałem! Jak się okazuje nie każdy ma smartfona, wiele osób nie korzysta w telefonach z internetu i dla nich możliwość otrzymywania codziennego sms-a z cytatem była by wartościowa.

Różne są też sposoby, w jakie korzystacie z cytatów. Niektórzy wolą czytać je w wolnej chwili, dłużej nad nimi podumać lub czytać zbiorczo kilka na raz na skrzynce mailowej, ale są również i osoby, dla których pomysł otrzymania takiego dopalacza kiedy akurat są „w akcji” jest jak najbardziej interesujący.

Niektórzy pisali wręcz, że jest to świetny pomysł i nie mogą się już doczekać!

Dlatego też postanowiłem, że zrealizuję ten pomysł! 

A jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o cenę za takiego sms-a?

Tutaj odpowiedzi również bardzo ciekawie się rozłożyły, najczęściej padały ceny:

 • 1,23 zł
 • 50 groszy
 • 20 groszy
 • 10 groszy
 • 0 groszy

Ostatnia grupa była najbardziej liczna, pozostałe mniej więcej tak samo liczne.

W przypadku niskich lub zerowych cen, konieczna była by jakaś forma dofinansowania przez reklamy doklejane do cytatów, lub zasypywania telefonu dodatkowymi sms-ami z reklamami, co moim zdaniem psuło by efekt i było trudne do zorganizowania. Dlatego odrzuciłem tę opcję.

Poza tym czasem do wysłania jednego cytatu potrzebne będzie więcej niż jeden sms, nie każdy cytat mieści się w limicie 160 znaków.

Tak więc najprawdopodobniej cena jednego cytatu będzie mieściła się pomiędzy 30 a 20 groszy. Wiele będzie zależało od tego, jak dużo osób skorzysta z tej opcji.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o starcie tej usługi wcześniej niż zostanie publicznie ogłoszona, mieć wpływ na ostateczny jej kształt i załapać się na ofertę specjalną, podaj swój adres email w poniższym formularzu:

Adres e-mail
Jeżeli masz jeszcze jakieś komentarze i pytania – pisz śmiało poniżej!

Podziel się tym wpisem:

  Komentarze

  komentarzy

  3 przemyślenia nt. „Dziękuję i zdradzam wyniki ankiety”

   1. Sms będzie zawierał ten sam cytat co mail, a jak dokładnie będzie wyglądał napiszę wkrótce.

  Możliwość komentowania jest wyłączona.